Nezachránili život víc než sta lidí. Kvůli požárům končí portugalská ministryně vnitra

Po rozsáhlých lesních požárech odstoupila portugalská ministryně vnitra Constanca Urbano de Sousa. Opozice kritizuje vládu, protože nezachránila životy více než stovky lidí, kteří letos při mohutných požárech zemřeli. Jen za poslední týden oheň v Portugalsku zabil přes 40 lidí.

Lisabon Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasič u požáru v portugalském Cabanoes

Hasič u požáru v portugalském Cabanoes | Foto: Pedro Nunes | Zdroj: Reuters

Podle zprávy, kterou si nechalo vypracovat portugalské ministerstvo vnitra, už při červnových požárech přispěly k vysokému počtu mrtvých chyby v komunikaci mezi záchrannými složkami.

Většinu aktuálních ohnisek už dostali hasiči pod kontrolu a obyvatelé portugalského venkova sčítají škody. "Musíme na všechno čekat. Nemáme vodu, nemáme elektřinu. Všechny kabely shořely," říká jeden z portugalských zemědělců.

Ti v zasažených oblastech se po požárech bojí o další živobytí, jak jeden z nich řekl agentuře AFP. "Doufáme, že všechno zase vyroste. Musíme to zasadit, abychom přežili a nakrmili zvířata. Nic nezůstalo, les, olivovníky, nic."

Do středy Portugalsko drží za oběti požárů státní smutek.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme