Nezapomeňte se připoutat, radil prezident řidičům v jihokorejské 'Zelené vlně'

Posloucháte někdy dopravní servis v autě? Pár slov z rádia dokáže řidičům ušetřit mnohdy i desítky minut v zácpách. Spousta rádií samo přelaďuje pomocí funkce RDS na dopravní servis. A teď si představte, že vám začne na cestách z ničeho nic radit prezident. Přesně to se stalo v Jižní Koreji.

Soul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jihokorejský prezident Mun Če-in | Foto: JUNG Yeon-Je | Zdroj: Reuters

Nejednalo se ale o chybu, byl to záměr a řidičům v Jižní Koreji radil skutečný prezident Mun Če-in. Funkci dopravního redaktora si vyzkoušel v rozhlasové stanici Traffic Broadcast Systém (TBS).

Ta sídlí ve městě Seongnam na severovýchodě země a vlastní ji regionální vláda. Vysílá celonárodně zprávy o dopravě a cestování.

Jihokorejský prezident zablokoval zapojení dalších částí protiraketového štítu THAAD

Číst článek

Prezident navštívil dopravní stanici u příležitosti svátku Čusok, který v těchto dnech v Jižní Koreji probíhá. Svátek je specifický tím, že během něj obyvatelé cestují po celé zemi do svých rodných měst a za svými příbuznými, aby tím uctili zvyky svých předků. A to s sebou samozřejmě nese i zvýšený provoz na silnicích a dopravní komplikace. Řidičům tak poradil prezident.

Záznam jeho vysílání se objevil na oficiálním Facebooku prezidenta. Mun Če-in se posluchačům představil a snažil se je nasměrovat tak, aby bezpečně dorazili domů a mimo jiné jim připomněl třeba to, aby se nezapomněli připoutat a dělat na delších cestách pravidelně přestávky. 

První reakce na prezidentovo vystoupení zazněla už v dopravním rádiu -  ve formě potlesku. Na Facebooku se pak objevila celá řada komentářů, ve kterých lidé prezidenta chválili.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme