Nezapomeňte se připoutat, radil prezident řidičům v jihokorejské 'Zelené vlně'

Posloucháte někdy dopravní servis v autě? Pár slov z rádia dokáže řidičům ušetřit mnohdy i desítky minut v zácpách. Spousta rádií samo přelaďuje pomocí funkce RDS na dopravní servis. A teď si představte, že vám začne na cestách z ničeho nic radit prezident. Přesně to se stalo v Jižní Koreji.

Soul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jihokorejský prezident Mun Če-in | Foto: JUNG Yeon-Je | Zdroj: Reuters

Nejednalo se ale o chybu, byl to záměr a řidičům v Jižní Koreji radil skutečný prezident Mun Če-in. Funkci dopravního redaktora si vyzkoušel v rozhlasové stanici Traffic Broadcast Systém (TBS).

Ta sídlí ve městě Seongnam na severovýchodě země a vlastní ji regionální vláda. Vysílá celonárodně zprávy o dopravě a cestování.

Jihokorejský prezident zablokoval zapojení dalších částí protiraketového štítu THAAD

Číst článek

Prezident navštívil dopravní stanici u příležitosti svátku Čusok, který v těchto dnech v Jižní Koreji probíhá. Svátek je specifický tím, že během něj obyvatelé cestují po celé zemi do svých rodných měst a za svými příbuznými, aby tím uctili zvyky svých předků. A to s sebou samozřejmě nese i zvýšený provoz na silnicích a dopravní komplikace. Řidičům tak poradil prezident.

Záznam jeho vysílání se objevil na oficiálním Facebooku prezidenta. Mun Če-in se posluchačům představil a snažil se je nasměrovat tak, aby bezpečně dorazili domů a mimo jiné jim připomněl třeba to, aby se nezapomněli připoutat a dělat na delších cestách pravidelně přestávky. 

První reakce na prezidentovo vystoupení zazněla už v dopravním rádiu -  ve formě potlesku. Na Facebooku se pak objevila celá řada komentářů, ve kterých lidé prezidenta chválili.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme