Nezávislost Kosova je podle šéfa francouzské diplomacie nezvratná

Dialog mezi Srbskem a Kosovem je podmínkou jejich vstupu do Evropské unie. Uvedl to šéf francouzské diplomacie během své návštěvy Kosova. Bernard Kouchner vyjádřil přesvědčení, že obě země vstoupí do Evropské unie jako nezávislé státy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozdělená Mitrovice má pověst nejproblematičtějšího města v Kosovu. S patřičným respektem procházíme albánskými ulicemi. K našemu překvapení jsou tu lidé, které cestou potkáváme, velmi milí. | Foto: Tomáš Adamec

"Nezávislost Kosova je nezvratná," uvedl Kouchner v Prištině. Usmíření mezi oběma národy je ale nutné. Dodal francouzský ministr zahraničí. Potvrdil také že vztah k Srbům, kteří žijí v Kosovu, je vnitřní záležitostí nejmladšího evropského státu, kterou ale posuzuje celá Evropa.

Ze Srbska se už mezitím ozval smířlivější hlas. Šéf srbské diplomacie Vuk Jeremič připustil, že Srbsko by mohlo dát souhlas k zapojení bývalé provincie do regionální spolupráce.

Jaromír Janev, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme