Švýcarsko 0:2 Česko

Nezjemňujte postoj vůči Kubě, žádají EU bývalí vězni

Kubánští disidenti žádají Evropskou unii zachovat tvrdý postoj vůči Castrovu režimu. V Evropském parlamentu se čtyři nedávno propuštění političtí vězni sešli se členy podvýboru pro lidská práva. Žádali, aby Unie neměnila své stanovisko vůči komunistické vládě na Kubě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fidel Castro ve vojenské uniformě vystoupil s projevem ke studentům

Fidel Castro ve vojenské uniformě vystoupil s projevem ke studentům | Zdroj: ČTK

Politika Evropské unie vůči Kubě schválená v roce 1996 říká, že dialog s Havanou nezačne, dokud nedojde k pokroku v zavádění demokracie a respektu k lidským právům.

Kubánští komunisté sice nedávno propustili několik politických vězňů a donutili je emigrovat, ale dalších nejméně 115 jich podle informací kubánského disentu drží v žalářích.

O uvolnění vztahů s Kubou se tento rok snažila španělská socialistická vláda premiéra Zapatera. Během svého půlročního předsednictví Evropské unii chtěla v zájmu svých obchodních aktivit prosadit oteplení vztahů s kubánským komunistickým režimem.

Propuštěné vězně svědomí přijme také předseda Evropského parlamentu Jerzy Buzek.

Pavel Novák, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme