Neznámí útočníci podpálili kontejnerové sídliště připravené pro uprchlíky v Brémách

V noci na dnešek neznámí pachatelé podpálili kontejnerové sídliště v Brémách, které mělo na konci roku začít sloužit jako přechodné ubytování pro uprchlíky. Informovala o tom agentura DPA. Podle ní nebyl při požáru nikdo zraněn, výše škod zatím není známa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontejnerové sídliště připravené pro uprchlíky v Brémách podpálili neznámí útočníci | Foto: Monika Zettlová

Žháři zaútočili krátce po půlnoci a podle policie zřejmě využili k založení ohně zápalné lahve. Čtyři z osmdesáti kontejnerových bytů v sídlišti při požáru zcela vyhořely, dalších 12 jich bylo poškozeno. Hasičům se oheň podařilo relativně rychle uhasit a nikdo při požáru nebyl zraněn.

Kontejnerové sídliště ještě nebylo zcela dokončené a zatím v něm nikdo nežil. Podle plánů brémských úřadů se do něj měli uprchlíci nastěhovat letos v prosinci.

Útoků proti ubytovacím zařízením pro uprchlíky v Německu za poslední roky přibylo. Loni jich policisté zaznamenali zhruba tisíc, letos už přes 700.

Většina útoků není násilných, zpravidla jde o vulgární pokřikování na ubytované nebo o kreslení nacistických symbolů a hanlivých nápisů na zdi. Přesto jen letos zaznamenala policie přes 50 pokusů o vypálení ubytoven pro migranty.

Kontejnerové sídliště připravené pro uprchlíky v Brémách podpálili neznámí útočníci | Foto: Monika Zettlová

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme