Neznámý muž se pokusil upálit před poslaneckou sněmovnou v Římě

Itálií otřásá série sebevražd a pokusů o sebevraždu. V Římě se dnes pokusil upálit další muž. Na svůj život sáhl přímo v centru města před sídlem italské poslanecké sněmovny. Jde už o třetí podobný případ v poměrně krátké době.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andělský hrad a most přes Tiberu v Římě | Foto: Jan Rosenauer

Asi 50letý muž, pravděpodobně Ital, se polil zápalnou tekutinou a zapálil se jen pár kroků od sídla sněmovny, kde je stále hodně policistů a karabiniérů. Ti také velmi rychle zakročili a převezli muže do nemocnice.

Muž utrpěl popáleniny na 85 procentech těla a lékaři vyjádřili jen malou naději, že se podaří ho zachránit.

Policie dosud neoznámila žádné bližší informace, takže motiv mužova činu zůstává nejasný. V předchozích případech se jednalo o nezaměstnané v zoufalé situaci, ale od začátku roku v Itálii spáchalo sebevraždu už přes 60 podnikatelů a podle některých spekulací by se mohlo jednat právě o takový případ.

Všichni podnikatelé, kteří si vzali život od začátku tohoto roku, vinili ze své bezvýchodné situace stát. Někteří proto zvolili formu protestu tak, že spáchali sebevraždu před sídlem úřadu, který považovaly za viníka.

Italský stát totiž dluží podnikatelům celkem 80 miliard eur. Za odvedenou práci či dodané zboží neplatí často ani města nebo oblasti s tím, že na to nemají peníze.

Jenže agentura, kterou stát pověřil výběrem daní, požaduje pravidelné splácení daní bez ohledu na to, že podnikatelům nezaplatil jejich zákazník – stát. Agentura jim tak může jednoduše zabavit majetek i továrnu nebo dílnu. Stalo se to už vícekrát a stát podnikatelům nepomohl.

Vědunka Lunardi, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru