Neznámý střelec pálil v Chicagu do lidí, nejméně 10 jich zranil

Více než deset lidí někdo postřelil na jižním předměstí amerického Chicaga. Podle zpráv listu Chicago Tribune je zraněných po incidentu v aglomeraci sužované velkou zločinností celkem dvanáct, včetně tříletého dítěte. Policie konkrétní čísla zatím nepotvrdila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střílelo se na jižním předměstí Chicaga | Foto: ČTK

„Pro postřelené dorazilo deset sanitek, které je rozvezly do několika nemocnic,“ hlásil z místa činu, basketbalového hřiště, policejní mluvčí.

Podle svědků střelba připomínala zvuk samopalu typu Kalašnikov. Lidé prý byli vyděšení, zmatení a zakrývali si rukama obličeje. „Slyšel jsem asi dvacet výstřelů, pak jsem šel blíž, policie tu byla velmi rychle.“

Přesto se ale zatím zřejmě nepodařilo dopadnout pachatele. Chicago patří kvůli kriminálním gangům mezi nejnebezpečnější americká velkoměsta. Podle aktuální zprávy tam FBI eviduje v loňském roce víc než pět stovek vražd. To je víc než v New Yorku s trojnásobným počtem obyvatel.

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme