Neznámý útočník zranil při dalším útoku v Jeruzalémě dva Izraelce

Dva příslušníky izraelských ozbrojených sil zranil okolo půlnoci neznámý útočník, který na ně začal střílet v jeruzalémském Starém Městě. Jde po několika dnech o další násilný incident v Jeruzalémě - minulý týden palestinský útočník zabil bagrem tři Izraelce v západní části města. Místem nočního incidentu byla jeho východní, převážně arabská část, kterou Izrael zabral v roce 1967.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelští vojáci hlídku v blízkosti jeruzalémské Lví brány | Foto: AFP

Střelba zasáhla policistu a příslušníka pohraniční policie, jeden z nich utrpěl vážná zranění hlavy. Napadení stačili ještě na útočníka vystřelit, tomu se ale podařilo utéct na přilehlý muslimský hřbitov a policie ho zatím nenašla.

Dějištěm incidentu byla Lví brána na východním okraji Starého Města. Okolní pořádkové síly střelbu nejprve považovaly za součást oslav nedaleké arabské svatby. Poté, co se ukázalo že jde o útok, policie uzavřela široké okolí a po pachateli pátrala i za pomoci vrtulníků.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme