Další čtyři muži po útoku v Nice ve vazbě. Jeden je podezřelý z kontaktu s pachatelem

Francouzská policie v rámci vyšetřování útoku v Nice, jež si minulý čtvrtek vyžádal tři oběti, zadržela další čtyři muže. Jeden z nich je podezřelý z kontaktů s pachatelem, píše s odvoláním na soudní zdroje agentura AFP. Ve čtvrtek spáchal teroristický útok v kostele v Nice mladý Tunisan, ozbrojený nožem a křičící Alláhu akbar (Bůh je veliký). Jedné ženě téměř uřízl hlavu a zabil ještě jednu ženu a jednoho muže.

Nice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teroristický útok v kostele v Nice spáchal 21letý Tunisan ozbrojený nožem a křičící Alláhu akbar (Bůh je veliký) | Foto: Hans Lucas | Zdroj: Reuters

Podezřelý z napojení na pachatele je 29letý muž; tři další, ve věku od 23 do 45 let, policie vyšetřuje, protože se nacházeli v bytě prvního. Zadržení byli severně od Paříže v departementu Val d'Oise.

Z útoku v Nice je podezřelý jednadvacetiletý Tunisan, jehož tuniské sdělovací prostředky identifikují jako Ibráhíma Ísávího. Policisté ho při zásahu zranili a i nadále zůstává v nemocnici. Podle zdroje deníku Le Figaro a AFP se u něj potvrdila nákaza koronavirem, což může jeho výslech o několik dní odložit.

Neznámý pachatel před kostelem v Lyonu postřelil pravoslavného kněze. Muž utrpěl těžká zranění

Číst článek

Policie od čtvrtka vzala v rámci vyšetřování do vazby dalších šest lidí. Všichni byli propuštěni, až na 29letého Tunisana, kterého policie podezírá, že s Ísávím přijel v září na italský ostrov Lampedusa a společně se pak vydali do Francie.

Silné vášně ve Francii i celosvětově 16. října vyvolalo zabití učitele, který při výuce konceptu svobody slova použil karikatury proroka islámu Mohameda. Z útoku na předměstí Paříže je podezřelý 18letý mladík čečenského původu. Prezident Emmanuel Macron následně hájil svobodu projevu, která podle něj zahrnuje i právo na zveřejňování podobných karikatur, což pobouřilo vyznavače islámu a v muslimských zemích vedlo k bezpočtu demonstrací či voláním po bojkotu francouzských produktů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme