Nicolas Sarkozy čelí další aféře, jde o provize za prodej ponorek

Francouzští novináři nenechají prezidenta Sarkozyho oddechnout. Sotva skončila na čas vlna stávek a demonstrací, odeznívá dosud nedošetřená aféra Bettencourtová, objevila se další podezřelá zjištění. Provize za prodej ponorek do Pákistánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nikolas Sarkozy | Zdroj: ČTK

Francie prodala do Pákistánu tři ponorky. Za transakci byly stanoveny vysoké komisní poplatky. Část poplatků se měla vrátit do Francie, kde se peníze údajně použily na financování prezidentské kampaně bývalého premiéra Edouarda Balladura.

Prezident Nicolas Sarkozy byl tehdy mluvčím a jedním z nejbližších spolupracovníků Balladura, pokladníkem a ministrem pro rozpočet.

O sedm let později zahynulo v pákistánském Karáčí 11 Francouzů při bombovém útoku na autobus, který převážel zaměstnance do doků, kde se ponorky dokončovaly. Pozůstalí po obětech jsou dodnes přesvědčeni, že to nebylo dílo teroristů, ale atentát, který souvisel s vyplácením provizí a úplatkem pákistánské straně.

Po stále ještě nedošetřené aféře s financováním kampaně prezidenta Sarkozyho, údajně z peněz miliardářky Bettencourtové, je tak francouzská hlava státu znovu v podezření.

Jan Pokorný, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme