Nicolas Sarkozy opouští post francouzského ministra financí a hospodářství

Přední francouzský politik Nicolas Sarkozy se oficiálně ujal funkce předsedy vládního Svazu pro lidové hnutí. Jak dodává pařížská spolupracovnice Radiožurnálu Veronika Uhlířová, Sarkozy kvůli tomu dnes opustí post ministra financí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicolas Sarkozy | Foto: EPA

Vládnoucí neogoallistická stranaprezidenta Chiraca nezaváhala a zvolila do svého čela většinou 85 % hlasů muže, který je už nějakou dobu považován za přímého Chiracova rivala. V mladém a energickém Sarkozym vidí mnozí Francouzi budoucího prezidenta republiky.

S přijetím vedení strany se podle mnohých Sarkozy opět trochu přiblížil svému cíli. Ve funkci šéfa Svazu pro lidové hnutí vystídal Chiracova věrného A. Juppého, který se vzdálil z veřejného života z důvodu soudního procesu. Soud ho uznal vinným z nelegálníého finacování strany.

Sarkozy od roku 2002 až do letošního roku zastával funkci ministra vnitra, bezpečnosti a lokálních svobod. Od dubna měl na starosti rezort financí, hospodářství a průmyslu.

Veronika Uhlířová-Lefrancois Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme