Hlavním sponzorem strany Nigela Farage je britský podnikatel, který dříve podporoval konzervativce

Britský podnikatel, který v minulosti věnoval miliony Konzervativní straně, je hlavním sponzorem nové strany Nigela Farage, informuje televize Sky News. Jeremy Hosking zatím věnoval straně pojmenované Strana pro brexit (Brexit Party) v přepočtu 6 milionů korun.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nigel Farage | Foto: Simon Dawson | Zdroj: Reuters

Identitu svého hlavního mecenáše chtěla Strana pro brexit Nigela Farage odhalit až po volbách do Evropského parlamentu. Televize Sky News ale zjistila, že je jím Jeremy Hosking. Šedesátiletý miliardář věnoval do kampaně před referendem o brexitu v přepočtu 45 milionů korun.

V rozhovoru pro deník Telegraph uvedl, že podpořit stranu Stranu pro brexit se rozhodl poté, co „brexitový plán konzervativců selhal“. Připustil, že ví o dalších politických sponzorech, kteří od Konzervativní strany přešli k podpoře Nigela Farage.

Od vládních konzervativců k Faragovi nepřechází jen sponzoři. Podle analýzy listu Financial Times uspěje Nigel Farage ve volbách do Evropského parlamentu hlavně díky bývalým voličům Konzervativní strany, kteří nyní budou hlasovat pro Stranu pro brexit.

Podle průzkumů konzervativce v letošních eurovolbách čeká jeden z nejhorších volebních výsledků vládnoucí strany v britské historii. Zvítězit by měla Strana pro brexit před opozičními labouristy, konzervativci by měli skončit nejlépe třetí.

Jeremy Hosking

null

null

Jaromír Marek, lac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme