Nigerijská armáda zabavila 14 tun hnojiva. Islamisté ze skupiny Boko Haram z něj vyrábějí výbušniny

Nigerijští vojáci zabavili 14 tun hnojiva, z něhož se islamističtí povstalci ze skupiny Boko Haram chystali vyrobit improvizované výbušniny, informovala podle agentury Reuters nigerijská armáda. Za 12 let bojů, které Boko Haram svádí s nigerijskými silami, povstalci na severovýchodě země usmrtili stovky lidí pomocí bomb nastražených u cest.

Abuja Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nigerijští vojáci s vlajkou islamistické skupiny Boko Haram (archivní foto). | Foto: Emmanuel Braun | Zdroj: Reuters

Armáda uvedla, že rozbila síť, která vyráběla močovinové hnojivo a dodávala radikálům materiál k výrobě improvizovaných výbušných zařízení. Upřesnila, že na dvou lokacích zabavila 281 pytlů močoviny, z nichž každý vážil 50 kilogramů.

Úspěšná armádní ofenziva: Nigerijským úřadům se vzdalo 6000 radikálů ze skupiny Boko Haram

Číst článek

Armádní mluvčí Onyema Nwachukwu doplnil, že povstalci výbušná zařízení používají k teroru proti civilistům, s jehož pomocí se snaží dokázat svoji sílu.

Minulý týden armáda oznámila, že se jí vzdalo téměř 6000 členů Boko Haram. Podle dřívějšího tvrzení organizace Islámský stát v provincii Západní Afrika (ISWAP), která s Boko Haram bojuje, zemřel letos také vůdce povstalců Abubakar Shekau.

Islamistická skupina Boko Haram rozpoutala na severu Nigérie konflikt v roce 2009 s cílem ustavit tam stát spravovaný podle práva šaría. Její boj se postupně rozšířil i do okolních států.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme