Zloději dobytka povraždili v několika vesnicích na severozápadě Nigérie 88 lidí

Několik desítek ozbrojených zlodějů dobytka zabilo 88 lidí při útocích na sedm vesnic ve státě Kebbi na severozápadě Nigérie. Agentuře AFP to v neděli sdělila místní policie. Původní bilance oznámená v sobotu činila 66 mrtvých. Podobné útoky jsou v oblasti poměrně časté.

Kano Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nigerští policisté (ilustrační foto) | Foto: Temilade Adelaja | Zdroj: Reuters

„Nejprve bylo nalezeno 66 těl, našli jsme ale dalších 22,“ řekl policejní mluvčí Nafiu Abubakar a dodal, že ohledávání místa činu probíhá i nadále.

Pašování drog a lidí i internetové podvody. Italská policie zatkla 30 členů nigerijské mafie Černá sekyrka

Číst článek

Dříve Abubakar uvedl, že bandité útočili ve vesnicích Koro, Kimpi, Gaya, Dimi, Zutu, Rafin Gora a Iguenge v okrese Danko-Wasagu.

„Vyšetřování stále pokračuje, má určit rozsah destrukce způsobené bandity a hledat další těla,“ dodal mluvčí. Do oblasti byli vysláni policisté, kteří mají předejít dalším útokům poté, co obyvatelé vesnic uprchli ze svých domovů, řekl Abubakar.

Už v dubnu bylo v oblasti zabito devět policistů při přestřelce s ozbrojenci, kteří přepadli vesnici v okrese Sakaba, aby tam kradli dobytek.

Už zhruba desítku let zločinecké skupiny, jimž úřady říkají „bandité“, terorizují obyvatelstvo na severozápadě a ve střední části nejlidnatější africké země. Tyto živly útočí na vesnice, kradou dobytek a unášejí lidi, za které požadují výkupné.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme