Po útoku na školu v Nigérii se pohřešuje zhruba 140 žáků, zřejmě je unesli útočníci kvůli výkupnému

Po pondělním útoku na internátní školu ve státě Kaduna na severu Nigérie se pohřešuje zhruba 140 žáků, kteří jsou zřejmě v rukách útočníků. Informovala o tom agentura AFP. Útočníci původně zajali ještě větší počet žáků, pětadvaceti z nich se ale podařilo utéct. Únos žáků není na severu Nigérie ničím neobvyklým, pachatelé pak většinou žádají o výkupné.

Abuja Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nigérie, škola, ilustrační foto

Únos žáků není na severu Nigérie ničím neobvyklým, pachatelé pak většinou žádají o výkupné (ilustrační foto) | Foto: Temilade Adelaja | Zdroj: Reuters

Od loňského prosince bylo odvlečeno a zajato z internátních škol na severu Nigérie přes 1000 žáků a dalších lidí. Zhruba 150 z nich je stále v rukou útočníků. Za únosy a útoky na školy jsou organizované skupiny, které místní lidé a úřady označují za bandity. Jejich cílem je dostat výkupné.

Nigérie řeší hlukové znečištění ve městech. Na jeho produkci se nemalou mírou podílejí kostely a mešity

Číst článek

Výkupné často platí úřady jednotlivých nigerijských států. Nigerijský prezident Muhammadu Buhari vyzval místní samosprávu, aby nevyplácela výkupné a neposkytovala tak peníze, vozy či jiné zboží kriminálním skupinám. Velkým odpůrcem vyplácení výkupného je i guvernér státu Kaduna, který pohrozil postihem lidem, kteří by chtěli vyhovět požadavkům únosců. Podle AFP jeho přístup začínají přebírat i další státy.

Jelikož státy a další zřizovatelé nejsou schopni zajistit na severu země bezpečnost internátních škol, začínají je zavírat. To dál ztěžuje přístup ke vzdělání dětem v jedné z nejchudších afrických oblastí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme