Kilo prsti pro pozůstalé. Identifikace fragmentů těl obětí z letecké havárie v Etiopii může trvat i půl roku

Identifikace pozůstatků 157 lidí z paluby havarovaného boeingu může trvat až půl roku, oznámila v sobotu společnost Ethiopian Airlines. Pozůstalým k pohřbení nabídla zuhelnatělou prsť z místa tragédie. Boeing 737 MAX 8 etiopských aerolinek havaroval minulou neděli. Na palubě zahynulo všech 157 lidí ze 30 zemí. Zjistit příčiny neštěstí může trvat měsíce, upozornila agentura AP.

Addis Abeba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pracovníci Organizace spojených národů truchlí nad svými kolegy během pátečního slavnostního ceremoniálu obětí na místě havárie letadla Etiopian Airlines ET 302. | Foto: Tiksa Negeri | Zdroj: Reuters

Takzvané černé skříňky s technickými údaji a s hlasovým záznamem z kabiny začal analyzovat tým francouzského úřadu pro bezpečnost civilního letectví (BEA).

Havárie etiopského boeingu: vyšetřovatelé nalezli obě černé skříňky

Číst článek

Společnost Ethiopian Airlines naplánovala na neděli obřad v hlavním městě v katedrále Nejsvětější trojice, chrámu etiopské ortodoxní církve, kde je pohřbena řada etiopských vládců. „Společnost nám sdělila, že na pohřeb, který zorganizuje v katedrále, každý dostane kilogram (prsti),“ uvedla jedna z rodin.

Dokumenty, které v sobotu pozůstalí dostali od etiopských aerolinek, uvádějí, že do dvou týdnů budou vystaveny úmrtní listy a společnost také poukáže první platbu na pokrytí nákladů spojených s pohřby. Předání pozůstatků, což jsou z valné většiny zuhelnatělé fragmenty, může podle dokumentů trvat až půl roku.

„Jsme muslimové a prsť pro nás nic neznamená. Včera jsme vykonali modlitby v mešitě a tím to pro nás skončilo,“ konstatoval Keňan Abdulmajid Sheriff, který při tragédii přišel o švagra původem z Jemenu. Etiopská pravoslavná církev a islám, dvě nejrozšířenější náboženství v Etiopii, nařizují pohřbít mrtvé co nejdříve.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme