Nigerijský generál na videu kritizoval výzbroj armády. Soud mu odebral hodnost

Vojenský soud v Nigérii odsoudil bývalého velitele armády za to, že zveřejnil na sociálních sítích video kritizující výzbroj vojáků. Na záběrech generál Olusegun Adeniyi komentoval vybavení vojáků, které považoval za nedostatečné pro boj s radikálními islamisty ze skupiny Boko Haram, píše v úterý zpravodajský server BBC News.

Abuja Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nigerijští vojáci (ilustrační foto) | Foto: Afolabi Sotunde | Zdroj: Reuters

Generál ve videu tvrdí, že bojovníci z Boko Haram jsou lépe vyzbrojeni než vládní vojsko. Mluvčí armády potvrdil, že soud rozhodl o odebrání hodnosti generálovi.

Nigerijské úřady přisuzují skupině Boko Haram i sobotní útok proti lidem pracujícím na poli. Podle představitelů OSN v oblasti teroristé zabili 110 zemědělců. Činitelé označili sobotní útok za nejkrvavější od začátku roku.

Podle agentury AFP jsou zemědělci a rybáři častým cílem útoků radikálů. Ti viní civilisty z toho, že předávají informace armádě nebo že neplatí islamistům výpalné.

Radikálové z Boko Haram v Nigérii povraždili v den voleb 43 zemědělců

Číst článek

Nigerijská vláda bojuje se skupinou Boko Haram ve státě Borno a v dalších oblastech na severovýchodě státu. Radikálové z Boko Haram působí v regionu od roku 2009. Kvůli bojům zahynulo v posledních 11 letech přes 36 tisíc lidí a dva miliony lidí musely opustit svůj domov. Boje zavinily v oblasti také važnou humanitární krizi. V severovýchodní části Nigérie, která je nejlidnatější africkou zemí, je aktivní i teroristická organizace Islámský stát v provincii Západní Afrika.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme