Ozbrojenci v severozápadní Nigérii unesli 80 lidí, převážně dětí a žen. O výkupné si zatím neřekli

V severozápadní Nigérii ozbrojenci unesli nejméně 80 lidí. Většinu z nich tvoří ženy a dětí. S odkazem na jejich rodiny o tom v sobotu informuje agentura Reuters. Podle obyvatelů vesnice si ozbrojenci zatím neřekli o výkupné.

Abuja Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nigerijští vojáci (ilustrační foto)

Gangy ozbrojenců v posledních letech v severozápadní Nigérii zaútočily na stovky vesnic,(ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Únos se odehrál v pátek v obci Wanzamai v nigerijském státě Zamfara, sdělili Reuters tři obyvatelé vesnice. Zamfara se řadí mezi státy, kde jsou podobné únosy nejčastější. Gangy ozbrojenců v posledních letech v severozápadní Nigérii zaútočily na stovky vesnic, zatímco na severovýchodě země útočí islamističtí radikálové.

Gang v Nigérii zaútočil noži a holemi na volební komisi. Nejlidnatější africká země sčítá hlasy

Číst článek

Únosci v Nigérii často drží své oběti několik měsíců, pokud není zaplaceno výkupné, a také požadují po vesničanech poplatky, aby byli chráněni při obdělávání půdy. Nigerijská armáda bombarduje tábory v buši, které ozbrojené gangy využívají, avšak útoky pokračují.

K nejnovějšímu únosu došlo ve chvíli, kdy ženy z vesnice s dětmi sbíraly dřevo a okopávaly půdu, uvedl Musa Usman, jehož 14letý syn Ibrahim je mezi unesenými. „Děti z různých domácností šly sbírat dříví a několik z nich šlo na farmy hledat manuální práci, když byly uneseny,“ řekl v telefonickém rozhovoru. Dodal, že policie na záchraně unesených spolupracuje s armádou a ochrankou obce.

Další z rodičů, Haruna Noma, uvedl, že někteří z unesených pocházeli ze dvou nedalekých vesnic Kucheri a Danwuri.

Amina Tsafeová uvedla, že mezi unesenými je i její dcera a že většině unesených dětí je 12 až 17 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme