Ozbrojenci v západním Nigeru zabili 14 lidí, jejich identita je neznámá

Neznámí ozbrojenci na motocyklech v západním Nigeru zabili 14 lidí. Informovalo o tom v pondělí nigerské ministerstvo vnitra. Jak připomíná agentura Reuters, islamističtí radikálové v oblasti letos opakovaně masakrovali civilisty.

Niamey Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ozbrojenci v Nigeru dříve soustředili své útoky na bezpečnostní složky. Letos se ale čím dále více zapojují do lokálních etnických konfliktů, což vede k většímu násilí na civilistech. | Zdroj: Reuters

Devět lidí útočníci v neděli odpoledne zabili v polích, tři v nedaleké vesnici a zabili také další dva, kteří se do obce Banibangou zrovna vraceli. Ministerstvo vnitra o tom informovalo v pondělí prostřednictvím státní televize. Identita útočníků podle něj není známá.

Předchozí útoky v západonigerském regionu Tillabery místní úřady připisovaly odnoži teroristické skupiny Islámský stát (IS). Při těch lednových přišlo o život nejméně 100 civilistů.

Tillabery se nachází na hranici Nigeru s Mali, regionálního epicentra islamistického násilí, jež se přelilo také do Nigeru, Burkina Fasa a nyní ohrožuje západoafrické pobřežní státy.

Ozbrojenci v Nigeru dříve soustředili své útoky na bezpečnostní složky. Letos se ale čím dále více zapojují do lokálních etnických konfliktů, což vede k většímu násilí na civilistech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme