V Nigérii bylo po 42 dnech zajetí vysvobozeno 100 vesničanů. Ozbrojenci unesli hlavně mladé matky

V Nigérii bylo vysvobozeno 100 vesničanů, které v červnu unesli ozbrojenci. Podle tiskové agentury AFP to oznámila policie v severozápadním nigerijském státě Zamfara, kde se červnový útok udál. Ve skupině vysvobozených jsou především mladé matky, ale i muži a děti.

Abuja Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Konvoj nigerijské armády (archivní foto)

Konvoj nigerijské armády (archivní foto) | Foto: Afolabi Sotunde | Zdroj: Reuters

„Oběti, které byly svými únosci zadržovány 42 dní, byly vysvobozeny, aniž by bylo zaplaceno jakékoli výkupné,“ uvedla podle AFP policie v hlášení bez dalších podrobností ohledně průběhu propuštění. Během únosu byli zabiti čtyři lidé, doplnil server BBC.

Ozbrojenci v Nigérii zaútočili na vesnice, zabili nejméně 35 lidí

Číst článek

Severozápad Nigérie se již několik let potýká s nájezdy kriminálních skupin, které útočí na vesničany a unáší je, kradou jim dobytek a zapalují jejich domovy. Při každém vysvobození úřady popírají, že by únoscům zaplatily výkupné, odborníci na bezpečnost ale o věrohodnosti těchto tvrzení pochybují. Zároveň mají obavy, že by vyplácení peněz kriminálním skupinám mohlo vést k ještě většímu nárůstu únosů.

Od roku 2014, kdy média věnovala velkou pozornost únosu 276 školaček v Chiboku ve státě Borno radikální skupinou Boko Haram, se k hromadným únosům školních dětí uchyluje stále více ozbrojených skupin.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme