Při útoku na armádní konvoj zemřelo v Nigérii nejméně 35 vojáků, dalších 30 se stále pohřešuje

Nejméně 35 nigerijských vojáků zemřelo při útoku radikálních islamistů na armádní konvoj na severovýchodě Nigérie, 30 dalších se pohřešuje. S odvoláním na bezpečnostní zdroje o tom ve čtvrtek informovala agentura AFP.

Abuja Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nigerijští vojáci v oblasti Borno. | Foto: Afolabi Sotunde | Zdroj: Reuters

Bojovníci, patrně z organizace Islámský stát v provincii Západní Afrika (ISWAP), přepadli vojáky v úterý na silnici zhruba 40 kilometrů od Maiduguri, správního střediska státu Borno.

Nigerie zakázala provoz motorek v Lagosu. ‚Pokud všichni vyjedou v autech, nic to nevyřeší,‘ tvrdí místní

Číst článek

Podle původních odhadů zemřelo 23 příslušníků bezpečnostních sil. „Objevili jsme další těla,“ citovala AFP jeden z bezpečnostních zdrojů, který si nepřál být jmenován. „Přišli jsme o 35 vojáků, 18 jich je zraněných a 30 se jich stále pohřešuje,“ dodal tento zdroj.

Bilanci obětí potvrdil i příslušník lidových milic, které proti radikálním islamistům v regionu bojují po boku armády. „Nevíme, zda je těch 30 pohřešovaných vojáků stále naživu,“ sdělil. „Útok nás překvapil. Teroristé se ukrývali podél cesty a když kolem projížděl konvoj, začali střílet,“ dodal tento zdroj.

Nigerijská armáda útok rovněž potvrdila, podle ní však při útoku zemřeli dva příslušníci armádních sil, čtyři byli zraněni a o život přišlo 17 útočníků.

V Nigérii od roku 2009 zemřelo v důsledku násilí nejméně 36 tisíc lidí a více než dva miliony tamních obyvatel musely utéct z domovů. Bezmála sedm milionů lidí je v severovýchodní oblasti Čadského jezera, která se více než deset let potýká s džihádistickýmu skupinami, závislých na humanitární pomoci, odhaduje OSN.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme