Nigerijští únosci propustili tříletou holčičku z Británie

Nigerijští únosci propustili na svobodu tříletou britskou holčičku. Podle její matky, kterou citovala agentura Reuters, je dívka zdravotně v pořádku. Pachatelé unesli Margaret Hillovou ve čtvrtek na jihu země, kde její otec působí jako poradce těžařských společností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Margaret Hillová

Margaret Hillová | Foto: AFP

Únosci požadovali za vydání děvčátka výkupné a hrozili, že Margaret zabijí. Mluvčí nigerijského svazového státu Rivers ale oznámila, že únosci peníze nedostali. K zodpovědnosti za únos se nikdo nepřihlásil.

Holčička je zdravotně zcela v pořádku, potvrdila její matka Oluchi Hillová. Dcerku nicméně prohlédnou lékaři kvůli množství moskytích štípanců. Oblast delty řeky Niger zahrnuje rozsáhlé močály, v nichž se vyskytuje malárie, kterou moskyti přenášejí.

Na jihu Nigérie, kde se těží většina nigerijské ropy, jsou únosy zahraničních pracovníků poměrně časté. Většinou je důvodem výkupné, občas jde i o politické zájmy. K únosům dětí a žen ale dochází vzácně. Margaret Hillová byla ovšem za posledních šest týdnů už třetí dítě, které tam někdo unesl.

Martin Hromádka, Barbora Tošnerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme