Nigerijští vojáci osvobodili další z 270 studentek zajatých Boko Haram

Vojáci v Nigérii nalezli další ze skupiny studentek, které v roce 2014 unesli teroristé ze skupiny Boko Haram. Zhruba 200 dívek ale stále zůstává v jejich zajetí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po více než dvou letech se podařilo najít první ze školaček unesených radikály z Boko Haram z nigerijského Chiboku. | Zdroj: Reuters

Vojáci našli další z unesených studentek. Podle armády ji vojáci našli i s jejím šestiměsíčním dítětem při vyšetřování osob podezřelých ze členství v Boko Haram.

Žena byla předána i lékařům, aby prošla zdravotní prohlídkou. Boko Haram unesla v dubnu 2014 přes 270 studentek z města Chibok. Některé utekly či byly propuštěny, ale zhruba 200 z nich je stále v zajetí. Více než 20 dívek se dostalo na svobodu loni v říjnu díky dohodě, kterou pomohl vyjednat Červený kříž.

Hnutí Boko Haram propustilo 21 nigerijských dívek. Před dvěma lety jich radikálové unesli přes 270

Číst článek

Nigérie už zveřejnila fotografii nejnověji osvobozené dívky s dítětem v náručí. Ve své rezidenci ji přijal guvernér státu Borno, kde leží Chibok. S identifikací pomohly dvě z již dříve osvobozených studentek.

Vláda i prezident Muhammadu Buhari tvrdí, že se brzy podaří osvobodit i zbývající zajatkyně. Buhari v prosinci řekl, že vojsko vytlačilo členy Boko Haram z jejich posledního tábora na severovýchodně Nigérie. „Jsou na útěku a nemají se už kam schovat,“ prohlásil.

Skupina, jejíž název znamená "západní výuka je zakázaná", za sedm let svého boje, jehož cílem je ustavit chalífát na severovýchodě Nigérie, zabila na 15 tisíc lidí. Až dva miliony osob kvůli jejímu násilí opustilo své domovy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme