Nikdo nebyl tak připravený, Obama podpořil v kampani Clintonovou

Prezidentská kampaň Hillary Clintonové získala významného spojence. Bývalou šéfku americké diplomacie podpořil na mítinku v Severní Karolíně Barack Obama. Stávající šéf Bílého domu Clintonovou označil za svou nejlepší možnou nástupkyni. V projevu narážel i na aktivitu republikánského kandidáta Donalda Trumpa na sociální síti Twitter.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama se zapojil do přímé kampaně Hillary Clintonové | Zdroj: Reuters

„Každý může tweetovat, i moje dcera, nemyslí si ale proto, že by za tím stolem měla sedět. Nemůžete plně vědět, jaké to je rozhodovat o životě a smrti, dokud to neuděláte. Hillary Clintonová tomu ale byla velmi blízko, byla na jednáních, kde se taková rozhodnutí přijímala. Nikdy tu nebyl nikdo připravenější na tuto práci než Hillary Clintonová,“ řekl Barack Obama.

Ten byl dlouho v demokratických primárkách neutrální. Clintonovou podpořil, až když získala dost delegátů pro nominaci na stranickém kongresu.

Přímé zapojení do kampaně pak odložil kvůli masakru ve floridském Orlandu. Obama bývalé první dámě oplatil podporu z doby, kdy se sám o post amerického prezidenta v roce 2008 ucházel. Clintonovou tehdy porazil v primárkách. Po svém zvolení ji jmenoval ministryní zahraničí.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme