Nizozemská policie obklíčila v Hilversumu budovu rádia. Ozbrojený muž uvnitř držel rukojmí

Neznámý ozbrojený muž vnikl ve městě Hilversum do budovy rádia 3FM a držel zde rukojmí. Potvrdila to nizozemská policie. Ta muže zadržela. Žena je v péči záchranářů.

Hilversum (Nizozemsko) (Aktualizováno: 10:04 17. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nůž (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Pixabay

Policie v nizozemském Hilversu potvrdila, že v budově tamního veřejnoprávního rádia držel muž s nožem rukojmí. Policie oblast uzavřela a na místě byl i vyjednavač.

Policie následně muže zatkla. Žena je podle úřadu na svobodě v péči záchranářů. Není ale jasné, jestli je zraněná.

Útočník s nožem nejdřív ohrožoval dva lidi na přilehlém parkovišti. Posléze donutil jednu ženu, aby s ním do domu vešla. Zda se ozbrojenec a žena znají, není jasné. Podle listu De Telegraaf je žena v rádiu zaměstnaná.

Recepční budovy serveru NOS řekla, že muž mluvil lámanou nizozemštinou a chtěl mluvit s někým ze CNN. Policie identitu únosce zatím neupřesnila.

Hudební stanice 3FM, která je součástí veřejnoprávního nizozemského rozhlasu NOP, podle agentury Reuters své vysílání během celého incidentu nepřerušila.

Incident se odehrál krátce poté, co stanici ve středu zřejmě kvůli lepší nabídce opustil jeden z nejpopulárnějších moderátorů DJ Giel Beelen, který se z vysílání 3FM posluchačům hlásil 19 let, informovala agentura Reuters. Zda s tím čtvrteční události nějak souvisí, není jasné.

Václav Jabůrek, pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme