Nizozemská policie zřejmě překazila chystaný útok teroristů

Nizozemská policie zřejmě zmařila útok teroristů ve vládní čtvrti v Haagu. Desítky těžkooděnců uzavřely vchody do obou komor parlamentu a informační služby, padlo i několik výstřelů. K obdobným akcím došlo i v Amsterdamu a Almere.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policisté hlídkují u nizozemského parlamentu | Zdroj: ČTK

Obyvatelé Haagu, ale i Amsterdamu a Almere si mohli klást právem otázku, zda policie zasahuje proti teroristům, nebo zda oni útočí na státní moc. Desítky strážců pořádku obklíčily vládní budovy v těchto městech a ozývala se i střelba.

Policie poté oznámila, že podnikla zátah proti teroristické skupině, která právě vládní objekty označovala za možný cíl útoku. Nikdo zatím neupřesnil, kdo po kom začal střílet, ale podle dosavadních zpráv nedošlo ke ztrátám na životech a bylo zadrženo 7 lidí. Mezi nimi i Samir Azzouz, který byl už jednou zadržen pro podezření z osnování atentátu, ale pro nedostatek důkazů byl letos v dubnu propuštěn.

K policejní akci došlo bezprostředně po anonymní hrozbě muslimské poslankyni Ajád Hirsí Alíové, autorce scénáře dokumentu o ponižování muslimských žen, jehož režisér - Theo van Gogh - byl už zavražděn.

Jiří F. Potužník Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme