Nizozemská televize bude mít přes den zákaz reklamy na kondomy

V Nizozemsku se schyluje k zákazu televizní reklamy na prezervativy. S odvoláním na deník Spits to uvedl rozhlasový server Radio Netherlands Worldwide. Důvodem jsou stížnosti ortodoxní protestantské Státní reformní strany, která je tichým spojencem menšinové centro-pravicové vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kondom | Foto: stock exchange

Reklama na kondomy v televizi nejméně po 20. hodině a raději až po desáté večer. To by chtěla nizozemská miniaturní Státní reformní strana, která má v Poslanecké sněmovně všeho všudy 2 mandáty.

Pro menšinový kabinet premiéra Marka Rutteho je ale tato ultraortodoxní protestantská stranička významným tichým partnerem. Spolu s nacionalistickými extremisty pomáhá prosazovat řadu zákonů.

Teď si náboženští radikálové vymohli slib ministryně zdravotnictví, že vláda bude televize instruovat, kdy které infomace dávat do vysílání.

Reklamy na kondomy, se tak mají vysílat až večer, kdy už teenageři ulehli k hrátkám právě bez těchto propagovaných produktů.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme