Nizozemské obchody IKEA ohrožují bomby

Nizozemsko zachvátila panika kvůli hrozbě pumových útoků. Policie uzavřela všechny provozovny obchodního řetězce IKEA, v jehož dvou prodejnách byly nalezeny funkční nálože. Nejnověji policie evakuovala hlavní budovu tiskové agentury ANP v Rijkswijku poblíž Haagu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policie hlídkuje před obchodem IKEA | Zdroj: ČTK

Nizozemská policie má podezření, že proti obchodům IKEA někdo plánoval rozsáhlý atentát. Policie objevila nálože v provozovnách firmy v Amserodamu a Sliedrechtu. Ve Sliedrechtu bomba explodovala, když se jí policisté snažili zneškodnit. Výbuch dva policisty zranil.

Všech deset obchodů IKEA v zemi policie uzavřela a zaměstnancům bylo oznámeno, aby nechodili do práce. Policisté nyní prodejny prohlížejí, vyklízejí okolní budovy a odklánějí dopravu.

Úřady zatím nevědí, kdo za akcí stojí. Nizozemská média si všímá toho, že policie dělá maximální bezpečností opatření, aniž vysvětlila, co se chystá. Polici navíc vyhlásila poplach v sídle holadnské tiskové agentury APN kvůli možnému výbuchu. V Nizozemsku vládne chaos, tvrdí nizozemský rozhlas.

Obchodní řetězec IKEA v Česku zatím o zpřísnění bezpečnostních opatření neuvažuje. "IKEA Česká a Slovenská republika nepřipravuje žádná speciální bezpečnostní opatření, jelikož nemáme žádné indikace toho, že by v některém z našich obchodních domů hrozil jakýkoliv atentát," potvrdila mluvčí firmy Ivana Hrdličková.

Milan Fridrich, Jaroslav Hausdor, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme