Nizozemské obchody IKEA ohrožují bomby

Nizozemsko zachvátila panika kvůli hrozbě pumových útoků. Policie uzavřela všechny provozovny obchodního řetězce IKEA, v jehož dvou prodejnách byly nalezeny funkční nálože. Nejnověji policie evakuovala hlavní budovu tiskové agentury ANP v Rijkswijku poblíž Haagu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policie hlídkuje před obchodem IKEA | Foto: ČTK/AP

Nizozemská policie má podezření, že proti obchodům IKEA někdo plánoval rozsáhlý atentát. Policie objevila nálože v provozovnách firmy v Amserodamu a Sliedrechtu. Ve Sliedrechtu bomba explodovala, když se jí policisté snažili zneškodnit. Výbuch dva policisty zranil.

Všech deset obchodů IKEA v zemi policie uzavřela a zaměstnancům bylo oznámeno, aby nechodili do práce. Policisté nyní prodejny prohlížejí, vyklízejí okolní budovy a odklánějí dopravu.

Úřady zatím nevědí, kdo za akcí stojí. Nizozemská média si všímá toho, že policie dělá maximální bezpečností opatření, aniž vysvětlila, co se chystá. Polici navíc vyhlásila poplach v sídle holadnské tiskové agentury APN kvůli možnému výbuchu. V Nizozemsku vládne chaos, tvrdí nizozemský rozhlas.

Obchodní řetězec IKEA v Česku zatím o zpřísnění bezpečnostních opatření neuvažuje. "IKEA Česká a Slovenská republika nepřipravuje žádná speciální bezpečnostní opatření, jelikož nemáme žádné indikace toho, že by v některém z našich obchodních domů hrozil jakýkoliv atentát," potvrdila mluvčí firmy Ivana Hrdličková.

Milan Fridrich, Jaroslav Hausdor, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme