Nizozemské radnice verbují k pátrání po pěstírnách konopí

Radnice v nizozemském Haagu a Rotterdamu vyzvaly veřejnost k pomoci při pátrání po marihuanových plantážích. Oslovily 30 tisíc domácností, kterým rozeslaly kartičky napuštěné vůní zeleného konopí. Podle čichu tak mohou občané najít ukryté pěstírny marihuany a nahlásit je policii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

marihuana | Foto: Marihuana galery

V instruktážním letáku k voňavé kartičce haagská a rotterdamská radnice radí, aby si lidé všímali hlavně domů se staženými roletami. Objektů, kde se lidé objevují jen zřídka, ale kde se svítí nebo topí. Mají také poslouchat, jestli někde setrvale neběží ventilátory.

Kartička navoněná pachem rostliny konopí jim má pomoci identifikovat vůni, kterou by mohli v těsném okolí vytipovaných objektů cítit.

Přehrát

00:00 / 00:00

NL - napráskejte huliče.mp3

Zatím není jasné, jestli se obyvatelé Haagu a Rotterdamu dají přesvědčit, aby očichávali domy sousedů jako vlčáci. O odměně za udání, která by pro spořivé Nizozemce mohla být určitou motivací, se leták nezmiňuje.

Prodej marihuany ve specializovaných obchodech se v Nizozemsku toleruje. Výroba zboží pro tyto obchody je ale ilegální. Jen letos v Haagu policie odhalila a zlikvidovala 250 pěstíren marihuany.

Pavel Novák, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme