Nizozemsko chce více dohlížet na pedofily propuštěné z vězení

Nizozemsko chce zavést systém občanského dohledu nad pedofily propuštěnými z vězení. Dobrovolníci z jejich okolí by na ně měli dohlížet, aby se nevrátili k trestné činnosti. Podobné projekty už vyzkoušeli v Kanadě a Velké Británii, kde pomohly výrazně snížit recidivu páchání přečinů pedofily.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fascinující pohled na větrné mlýny

Fascinující pohled na větrné mlýny | Foto: Fotobanka stock.xchng, René Blankenstein

Systém dohledu dobrovolníků nad pedofily, kteří opustí vězení už probační služba nizozemského ministerstva spravedlnosti vyzkoušela ve městě Den Bosch na jihu země. Ukázal se jako úspěšný, a proto jej chce zavést v celostátním měřítku. Uvedlo to zahraniční vysílání nizozemského rozhlasu.

Podle ministerstva spravedlnosti snižuje větší zapojení bývalého delikventa do společnosti riziko, že znovu sejde na scestí. Dobrovolní kurátoři z jeho okolí mohou získat signály, že se vrací ke kriminálnímu chování a upozornit profesionální probační úředníky.

Díky této metodě vyvinuté před patnácti lety v Kanadě se podařilo v této zemi snížit recidivu pedofilů až o 70 procent.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme