Nizozemský ministr o napadení číšníka: Při pohledu na záběry se stydím, jsou strašlivé

Nizozemský ministr zahraničí Stef Blok ve čtvrtek reagoval na napadení číšníka v Praze. Uvedl, že se při pohledu na záběry útoku stydí. Informovala o tom veřejnoprávní stanice NOS.

Haag/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skupina sedmi mužů napadla v Praze za nákupním centrem Quadrio číšníka, který následně skončil v nemocnici | Zdroj: Policie ČR

Šéf nizozemské diplomacie Blok uvedl, že se při pohledu na fotografie z místa činu stydí. Obrázky jsou podle něj „strašlivé“.

Ministr rovněž potvrdil dřívější informace nizozemského tisku, že nizozemští občané zapletení do napadení požádali velvyslanectví v Praze o pomoc. Krátce po zadržení ji přitom ještě odmítli.

Napadení číšníka v centru Prahy

Skupinu sedmi Nizozemců ve věku 24 až 32 let zadržela česká policie v pondělí večer na pražském letišti kvůli podezření, že v sobotu v restauraci za pražským obchodním centrem Quadrio napadli číšníka, který je upozornil, že nesmějí konzumovat donesený alkohol. Pět z nich později policie obvinila.

Dva Nizozemci jdou za napadení číšníka do vazby. Tři jejich kumpány soud s podmínkou vyhostil

Číst článek

Třem Nizozemcům obviněným z výtržnictví dnes Obvodní soud pro Prahu 1 trestním příkazem uložil osmiměsíční podmínky a na pět let je vyhostil ze země. Cizinci rozhodnutí přijali, je proto pravomocné.

Dva členy skupiny policie už dříve propustila s tím, že se konflikt snažili spíše uklidnit. Jeden z nich je podle nizozemského tisku amsterodamským policistou, pracuje v jednotce s názvem High Impact Crime, která se zabývá závažnými trestnými činy, například loupežnými přepadeními.

List De Telegraaf ve čtvrtek napsal, že oba Nizozemci propuštění bez obvinění už jsou zpět ve vlasti. Amsterdamská policie uvedla, že se její zaměstnanec snažil během napadení situaci uklidnit, což podle ní dokládají i záznamy z kamer a fotografie. Kvůli účasti svého zaměstnance v potyčce je prý nicméně v kontaktu s českými kolegy.

Totožnost obviněných Nizozemců ministerstvo zahraničí nepotvrdilo. Podle nizozemských serverů většina z nich pochází z okolí Haagu, hlavní podezřelí jsou údajně bratři, z nichž jeden je majitelem fitness centra, kde pracuje zároveň jako trenér.

Číšníka čekají náročné operace

Napadený číšník po bitce skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Není sice v ohrožení života, čekají ho ale náročné operace a dlouhá léčba.

Napadený číšník není v ohrožení života. Čekají ho ale náročné operace a dlouhá léčba, sdělila nemocnice

Číst článek

Podle nizozemského listu Algemeen Dagblad, který hovořil s majitelem restaurace v centru Prahy, nebude moci napadený pracovat nejméně dva měsíce.

V nizozemském tisku vyvolal případ napadení v Praze značnou pozornost. Věnují se mu přední zpravodajské servery, které svým čtenářům přinesly mimo jiné rozhovor s majitelem restaurace, kde k potyčce došlo.

Nejčtenější nizozemský list, bulvární De Telegraaf, do Prahy vyslal dokonce svého berlínského zpravodaje.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme