Nizozemsko omezuje předepisování léku Tamiflu proti prasečí chřipce

Nizozemské zdravotnické orgány označily takzvanou prasečí chřipku za málo nakažlivou. Rozhodly se proto zmenšit skupinu občanů, kteří mohou dostat na předpis lék Tamiflu proti této nemoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lék Tamiflu

lék Tamiflu | Foto: AFP

Takzvaná prasečí chřipka je nákaza málo virulentní, uvádí se v oznámení nizozemského Ústavu pro zdraví a životní prostředí.

Proto se s okamžitou platností snižuje počet osob ve skupinách označovaných jako rizikové. Pouze tito lidé mohou lék tamiflu na předpis dostat. Jde o ženy po pátém měsíci těhotenství, děti do dvou let, osoby se sníženou imunitou a lidi, kteří se kvůli svému povolání každý rok očkují proti chřipce.

Ostatním lidem, kteří přijdou do styku s takzvanou prasečí chřipkou, doporučuje zdravotní ústav zůstat doma, omezit kontakt s jinými lidmi a chorobu léčit běžnými protichřipkovými léky, které jsou k dostání bez receptu.

Žákům, kteří se možná těšili na prodloužení letních prázdnin, zdravotní ústav vzkázal, že o zavírání škol kvůli hrozící nákaze se zatím neuvažuje.

K tématu si můžete také přečíst:
Podpis smlouvy o nákupu vakcíny proti prasečí chřipce se odkládá
Počet nakažených prasečí chřipkou stoupá, stát připravuje nová opatření
V Belgii hledají dobrovolníky pro testy vakcíny proti prasečí chřipce
Odborníci čekají v Česku prudký nárůst onemocnění prasečí chřipkou
Prasečí chřipkou by mohly v Česku onemocnět dva miliony lidí
Světová zdravotnická organizace vyhlásila pandemii prasečí chřipky

Pavel Novák, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme