Nizozemsko se snaží osvobodit své vojáky zajaté v Libyi

Nizozemská vláda pokračuje ve snahách osvobodit své vojáky zajaté v Libyi. Tři Nizozemci padli do rukou libyjské armády minulou neděli, když se s vrtulníkem snažili zachránit dva Evropany z okolí města Syrta. Civilisté se už přes nizozemskou ambasádu dostali do Evropy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rebelové se modlí během bitvy u města Ras Lanuf | Zdroj: Reuters

Vojáci ale nadále zůstávají v zajetí. Nizozemský ministr obrany Hans Hillen varoval před tím, aby případ ovládly emoce. Jak řekl deníku Telegraaf, pro vládu je tou nejdůležitější věcí dostat tři zajaté vojáky z libyjského vězení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Novák informuje o snaze nizozemské vlády dostat z Libyjského zajetí své vojáky

Libyjská státní televize ukázala zadržené Nizozemce, jak v kancelářské místnosti popíjejí z plechovek džus. Upozornila, že vstupem na libyjské území porušili mezinárodní právo. Ukázala také vrtulník, který měl být vybavený samopalem a jinými zbraněmi.

Deník Telegraaf zahájil kampaň na podporu zajatých vojáků a vyzval čtenáře, aby k veškeré své elektronické komunikaci připojovali logo s nápisem 'Podporujeme naše vojáky'.

Pavel Novák, Ludvík Bortl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme