Střelec z Utrechtu se přiznal k několikanásobné vraždě. Teroristický útok měl naplánovat sám

Muž stíhaný v souvislosti s pondělní střelbou v Utrechtu za několikanásobnou vraždu s teroristickým motivem se v pátek u soudu přiznal k činům, z nichž byl obviněn. Uvedl, že jednal sám, oznámila nizozemská prokuratura. Soud sedmatřicetiletému muži, který se narodil v Turecku, prodloužil vazbu o dva týdny.

Utrecht (Nizozemsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé přináší k místu tragédie květiny. | Foto: Piroschka van de Wouw | Zdroj: Reuters

„Podezřelý ve věku 37 let se ráno před vyšetřujícím soudcem přiznal k trestným činům, které jsou mu přičítány,“ oznámila prokuratura. Podezřelý podle ní prohlásil, že „jednal sám“.

Soudce rozhodl, že obviněný bude moci komunikovat pouze se svým právníkem.

‚Zastával radikální ideologii.‘ Střelec z Utrechtu čelí obvinění z vraždy s teroristickým úmyslem

Číst článek

Při střelbě v tramvaji přišli o život tři lidé a dalších sedm bylo zraněno.

Podezřelým ze spáchání činu je Gökmen Tanis, který se narodil v Turecku. Muž, který byl v pátek předveden k neveřejnému slyšení před vyšetřujícího soudce, čelí mimo jiné obvinění z několikanásobné vraždy či zabití s teroristickým motivem.

Podle žalobců Tanis zastával „radikální ideologii“, ale není jasné, zda byl motiv pro spáchání činu výhradně teroristický. Podezřelý má být podroben psychiatrickému vyšetření.

Tanis byl zadržen v pondělí sedm hodin po dopolední střelbě, kterou nepřežili 19letá žena a dva muži ve věku 28 a 49 let.

V pátek večer se má v Utrechtu uskutečnit tichý pochod městem za oběti střelby.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme