Policie kvůli střelbě v Utrechtu zadržela třetího člověka. Nizozemsko si připomíná oběti

Celkem tři lidé zůstávají ve vazbě po pondělním útoku v nizozemském Utrechtu. Uvedla to na twitteru tamní policie. Všechny tři označila za podezřelé. Vyšetřovatelé stále prověřují více možných motivů střelby.

Utrecht (Aktualizováno: 11:27 19. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé přináší k místu tragédie květiny. | Foto: Piroschka van de Wouw | Zdroj: Reuters

Tramvajová linka, ve které se střílelo, je znovu v provozu. Ke křižovatce v utrechtské čtvrti Kanaleneiland lidé od úterního rána přinášejí květiny.

Policie dopadla podezřelého ze střelby v tramvaji v Utrechtu. Zemřeli při ní tři lidé

Číst článek

Svíčku přišla zapálit i 55letá pečovatelka ze sousedního domova pro seniory. „Je to strašné, neumím si představit jediný důvod, proč někdo něco takového spáchal,“ řekla Radiožurnálu.

Vlajky v celé zemi jsou stažené na půl žerdi. Nizozemské úřady nabízejí psychologickou pomoc zraněným a příbuzným obětí, ale i veřejnosti.

Při střelbě zemřeli tři lidé, dalších pět je zraněných, z toho tři zůstávají ve vážném stavu v nemocnici. Policie stále jako motiv nevyloučila terorismus, útok ale mohl mít podle vyšetřovatelů i rodinné pozadí.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme