Policie dopadla podezřelého ze střelby v tramvaji v Utrechtu. Zemřeli při ní tři lidé

Tři mrtvé a pět zraněných si vyžádala dopolední střelba v tramvaji v nizozemském Utrechtu. Policie pátrala po 37letém muži tureckého původu. Dopadnout se jí ho podařilo v pondělí večer. Motivy činu zatím nejsou známy. Úřady hovoří o terorismu, vyloučen ale není ani zločin z vášně.

SLEDOVALI JSME ONLINE Utrecht (Aktualizováno: 20:10 18. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po střelbě se u bytového domu nedaleko místa útoku podle agentury AP shromáždil velký počet příslušníků protiteroristických jednotek. Radnice následně vyzvala obyvatele čtvrtého největšího nizozemského města, aby kvůli dalším možným incidentům neopouštěli domovy.

Protiteroristický štáb dementoval zprávu o střeleckých incidentech na vícero místech v Utrechtu. 

Podezřelý Gökmen Tanis, po kterém pátrá nizozemská policie | Zdroj: Reuters

Policie ohlásila, že po pachateli pátrá všemi dostupnými prostředky. Mělo jít o 37letého muže tureckého původu. Navečer starosta Utrechtu oznámil, že podezřelý byl dopaden.

Střelec podle policejních informací uprchl z místa činu autem, což vyvolalo pochybnosti, zda neměl komplice. „Zatím nevíme, zdali existuje více spolupachatelů,“ sdělil během dne mluvčí policie Bernhard Jens. 

Při útoku přišli o život tři lidé, dalších pět bylo zraněno – tři z toho vážně.

Článek pokračuje pod online reportáží.

Policie ani úřady zatím nepotvrdily, zda se jednalo o teroristický útok. Média i policie hovoří také o možném zločinu z vášně, jelikož jednu zastřelenou ženu pachatel údajně znal. Další cestující měl poté zastřelit, když se jí snažili pomoci.

V Nizozemsku byla kvůli střelbě zpřísněna bezpečnostní opatření. Německo také následně oznámilo, že zpřísnilo kontroly na hranici s Nizozemskem, a to nejen na hlavních tazích.

jak, dbr, pla, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme