Nizozemský Haag nutí přistěhovalcům kurzy úředního jazyka a sociální integrace

Přistěhovalci v nizozemském Haagu se musí učit úřední jazyk a začlenit se do společnosti. Jinak jim hrozí odebrání sociálních dávek. Radnice pohrozila osmi stovkám přistěhovalců, že pokud se nenaučí nizozemsky, nedostanou už ani cent podpory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Den Haag | Foto: europa.eu.int

Deník De Telegraaf napsal, že přistěhovalcům haagská radnice nabídla navštěvování kurzů nizozemštiny a sociálního začleňování. Podle mluvčího městské rady pro integraci Marnixe Nordera jde hlavně o pomoc při uplatnění se na trhu práce.

Přistěhovalci z Orientu nebo východní Evropy totiž spíše setrvávají ve svých početných rodinách a nezačleňují se chováním ani stylem života mezi okolní západoevropskou společnost.

Rada pro integraci v Haagu sestavila seznam asi 3 tisíc imigrantů, kteří se nejsou schopni domluvit nizozemsky natolik, aby získali práci. Ultimátum, že je stát přestane sponzorovat, když nebudou ovládat nizozemštinu zatím dostalo jen 800 z nich. Ale i ostatním podle listu De Telegraaf co nevidět přijde předvolání na úřad s nabídkou vzdělání a naučení se způsobům společnosti, ve které chtějí žít.

Pavel Novák, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme