Nizozemští experti zahájili na východě Ukrajiny převoz trosek letu MH17

Vyšetřovatelé z Nizozemska začali s odvozem vraku malajsijského boeingu letu MH17. Stroj se letos v červenci zřítil nad východní Ukrajinou pravděpodobně po zásahu raketou. Při neštěstí zahynulo všech 298 lidí na palubě. Zkoumání trosek by mělo přispět k objasnění příčin tragédie.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tým nizozemských expertů začal s odvozem trosek malajsijského boeingu

Tým nizozemských expertů začal s odvozem trosek malajsijského boeingu | Zdroj: Reuters

Nizozemští experti nakládají kusy letadla na auta ve spolupráci s místním Úřadem pro výjimečné záležitosti, který požádali o pomoc kvůli přetrvávajícímu nebezpečí obnovení bojů v zóně dopadu.

„Zástupci Nizozemska vybrali, jaké části trosek potřebují odvézt. Označili je čísly a my je nakládáme,“ uvedl zástupce úřadu Alexej Kostrubickij.

Novináře také informoval, že při nakládání trosek se našly další lidské ostatky. Upřesnil, že jde o kosti.

Tým nizozemských expertů začal s odvozem trosek malajsijského boeingu | Foto: Reuters

Velké části trupu se musejí nejdříve rozřezat, následně zamíří po železnici do Charkova, který je pod kontrolou kyjevské vlády. Odtud pak poputují do Nizozemska. Odhaduje se, že celá operace zabere asi deset dní.

Boeing 777 letící na lince Amsterdam - Kuala Lumpur se zřítil 17. července u vesnice Hrabove v Doněcké oblasti. Většinu obětí, téměř 200, tvoří nizozemští občané.

Podle dosavadních výsledků vyšetřování stroj zasáhla raketa země-vzduch odpálená pravděpodobně z povstaleckého území. Vzbouřenci ale jakýkoli podíl na neštěstí odmítají.Martin Hromádka, Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme