Noční vlci se údajně sejdou v Bratislavě. Slovensko jim bránit nechce

Kolona ruských motorkářů z klubu Noční vlci by se měla zformovat v Bratislavě, uvedl ruský web LifeNews. Ze slovenské metropole by Noční vlci chtěli vyrazit přes Rakousko do Berlína. Slovenské úřady uvedly, že nebudou motorkářům při vjezdu do země nijak bránit. Kolona ale bude pod stálým policejním dohledem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruští motorkáři z klubu Noční vlci | Zdroj: Reuters

Ruští motorkáři oznámili, že se dostali na území Evropské unie přes Maďarsko a postupně by se chtěli setkat v Bratislavě.

Podle původního plánu chtějí navštívit památník Slavín nad městem, kde jsou pochovány tisíce sovětských vojáků.

Slovensko se nechystá bránit motorkářům ve vstupu do země. Pokud mají víza, jsou prý na Slovensku vítáni. Výhodou pro ně je, že slovenští ministři vnitra, dopravy a spravedlnosti jsou vášniví motorkáři.

Honorární konzul Ruské federace odmítl, že se Noční vlci účastní oslav osvobození v Ostravě

Číst článek

Příjezd Nočních vlků vláda nijak neřeší, zato slovenský prezident Andrej Kiska považuje ruské motocyklisty za polovojenskou sílu.

Česká policie mezitím nepotvrdila zprávy některých ruských médií, podle nichž část motorkářů překročila na Ostravsku české hranice.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme