Nominaci Johna Boltona provázejí stále pochybnosti

Američtí zákonodárci mají stále pochybnosti o nominaci Johna Boltona na post velvyslance Spojených států při OSN. Zahraniční výbor Senátu odložil hlasování o jeho nominaci a bude se zabývat novými obviněními dosavadního náměstka ministra zahraničí ze zneužívání pravomocí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Bolton | Zdroj: ČTK

Republikánský senátor George Voinovich šokoval své stranické kolegy tím, že si vyžádal více času na studium obvinění vznášených proti Johnu Boltonovi. Přidal se tak k demokratům, kteří pochybují, zda ultrakonzervativní Bolton, známý svou kritikou OSN a odstraňováním svých oponentů z jejich funkcí, by byl teď pro Spojené státy ve světové organizaci tím pravým mužem v pravé době, když se chystá zásadní reforma OSN a Američané tam hledají cestu, jak se vyhnout izolaci.

List Washington Post navíc napsal, že Bolton blokoval informace, aby se dostaly k tehdejšímu ministru zahraničí Colinu Powellovi.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme