Plynovod Nord Stream 2 dostaví Rusko. Zbývá položit potrubí na posledních asi 160 kilometrech

Plynovod Nord Stream 2 dokončí ruská strana. Informovala o tom místopředsedkyně správní rady ruské plynárenské společnosti Gazprom Jelena Burmistrovová. Výstavbu potrubí přerušily americké sankce proti podnikům, které se na budování podílejí. V prosinci opatření podepsal prezident Donald Trump.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plynovod Nord Stream 2 dokončí ruská strana (ilustrační foto) | Foto: Anton Vaganov | Zdroj: Reuters

Plynovod, který má přivádět ruský plyn přes Baltské moře do Německa, je hotový asi z 93 procent. Zbývá položit potrubí na posledních zhruba 160 kilometrech.

Putin s Merkelovou podpořili stavbu plynovodu Nord Stream 2. Rusko ho chce dokončit navzdory sankcím

Číst článek

Prakticky okamžitě po uvalení amerických sankcí práce na projektu pozastavila švýcarská firma Allseas. Moskva přitom se spuštěním plynovodu počítala už v půlce letošního roku.

Sankce už dřív kromě Ruska zkritizovala Evropská unie nebo Německo. Kromě firem podílejících se na stavbě plynovodu Nord Stream 2 se dotkly také těch zapojených do stavby plynovodu Turkish Stream. Ten ale začátkem ledna už oficiálně spustili prezidenti Ruska a Turecka.

Ivana Milenkovičová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme