V Oslu definitivně platí omezení počtu elektrických koloběžek. Z ulic jich zmizí dvě třetiny

Z ulic norského hlavního města zmizí tisíce elektrických koloběžek. V platnost totiž vešla nová pravidla zavedená městem, která omezují jejich přítomnost v ulicích. Opatření radnice v Oslu platilo od pátečního rána. Provozovatelé ale s odklízením elektrokoloběžek čekali, zda na jejich návrh soud opatření nezruší.

Oslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z ulic norského hlavního města zmizí tisíce elektrických koloběžek. V platnost totiž vešla nová pravidla zavedená městem | Foto: Ali Zare | Zdroj: Reuters

Soud v Oslu žádost o pozastavení platnosti pravidel zamítl a podle veřejnoprávní televize NRK tak musí do středy zmizet dvě třetiny všech elektrických koloběžek.

Letos záchranáři vyjížděli ke stovce pádů z koloběžky. Roli často hraje alkohol

Číst článek

V ulicích jich podle opatření smí zůstat jen osm tisíc. Pokud by v ulicích dál stály, hrozí podle deníku Aftenposten, že jejich majitelé dostanou pokutu za špatné parkování.

Oslo se celé léto potýká s vysokým počtem lidí zraněných při nehodách elektrických koloběžek. V červenci dokonce lékaři navrhovali, aby město zakázalo jejich provoz v nočních hodinách.

Jakub Lucký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme