Nor uvězněný v Rusku za špionáž má naději na milost, prezident Putin dostal oficiální doporučení

Ruský prezident Vladimir Putin dostal oficiální doporučení omilostnit Nora Frodeho Berga, který byl letos v dubnu v Rusku odsouzen ke 14 letům za špionáž. Agentura AP k tomu poznamenala, že doporučení bylo zveřejněno den před pátečním setkáním ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova s norskou kolegyní Ine Eriksenovou Söreideovou.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Putin | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Lavrov a Eriksenová Söreideová se sejdou ve městě Kirkenes na severovýchodě Norska u ruských hranic, aby si připomněli 75. výročí osvobození severního Norska Rudou armádou. Během druhé světové války bylo Norsko okupováno nacistickým Německem.

Ve městě Kirkenes, kde se setkání uskuteční, vězněný Berg žil, než byl v prosinci 2017 v Moskvě zadržen. Obviněn byl z toho, že sbíral tajné informace o ruských jaderných ponorkách. Berg vinu odmítl, soud mu ale neuvěřil.

O blížícím se Bergově propuštění média tento měsíc spekulovala s tím, že by mohl být vyměněn za nejmenovaného Rusa vězněného v Norsku. Bergovo omilostnění je teď očividně aktuální, neboť Putinovi tento krok doporučila oficiální komise pro milosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme