Norsko zažilo královskou svatbu

Norsko po třiatřiceti letech opět zažívá královskou svatbu. Korunní princ Haakon se dnes oženil s dívkou Mete-Marit, která se tím stává norskou korunní princeznou. Svatba přitahuje velkou mezinárodní pozornost, protože korunní princeznou Norska je svobodná matka, bývalá servírka, se čtyřletým synem.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Korunní princ Haakon Magnus a jeho snoubenka Mette-Marit Tjessem-Hoibyová si řekli své "ano" ve slavnostně vyzdobené luteránské katedrále, kde se sešli téměř všichni zástupci evropských královských rodin. Nechyběl například princ Charles a dánská královna Margaretta. Patnáct tisíc růží dnes zkrášluje norskou metropoli, v ulicích města zdravily svatebčany tisíce lidí a atmosféra připomíná olympijské hry v Lillehammeru. Svatebním obřadem ale slavnost nekončí, město Oslo připravilo jako dárek koncert pod otevřeným nebem, sestavený z milostných árií slavných oper. Lidé mohli na ulicích ochutnat stejné jídlo, jaké bylo podáváno při slavnostní hostině na zámku. Královská svatba vyvrcholí obrovským ohňostrojem.

Emira Holmeyová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme