Norský premiér si zahrál na taxikáře a povídal si s cestujícími. Někteří z nich byli zaplacení

Internet se baví videem, na kterém norský premiér Jens Stoltenberg řídí taxík a povídá si s cestujícími. Legrácka ale není tak průzračná, jak se zdála. Někteří z pasažérů dostali zaplaceno za to, že do vozu vůbec nastoupí. Přiznala to Stoltenbergova Norská dělnická strana.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Norský premiér Jens Stoltenberg | Foto: Berit Roald | Zdroj: ČTK

Šlo o pět z celkem čtrnácti cestujících. O tom, že je poveze norský premiér, prý ale předem nevěděli, a tak jejich reakce byly údajně spontánní.

Někdo premiéra poznal, někdo ne. Stoltenberg si vyslechl něco o vysokých platech manažerů i o tom, že mladí nemají nejlepší vyhlídky.

Někteří komentátoři a političtí rivalové tvrdí, že se cítí premiérem podvedeni. Stoltenberg se ale hájí tím, že ani zaplacení cestující nevěděli, kdo za volantem sedí a nedostali žádné instrukce o tom, jak by měli reagovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

O neobvyklém taxikáři v Norsku mluvila ve vysílání Radiožurnálu spolupracovnice Emíra Holmeyová

Norská mentalita není elitářská. Vrcholoví politici nejsou příliš střeženi a snaží se žít normální život. Například vyzvedávají děti ze školy, chodí nakupovat do samoobsluhy nebo jezdí do práce na kole.

Za čtyři týdny proběhnou v Norsku parlamentní volby, takže řízení taxíku byl promyšlený politický tah. Straně, které je premiér členem, klesaly preference, proto se rozhodl se tímto způsobem přiblížit obyčejným lidem. Video mělo ukázat Stoltenberga jako sympatického a neformálního politika.

Emira Holmeyová, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme