Norský soud odvolal jednoho z právníků obětí Anderse Breivika

V Norsku dnes dokončí obžalobu proti norskému teroristovi Andersi Breivikovi. Zveřejnění spisu se ale očekává až koncem příštího týdne. Prokuratura chce s jeho zněním nejprve seznámit všechny, jejichž jména se v dokumentu objeví, včetně rodin Breivikových obětí. Vadí jí, že se podrobnosti o případu dozvídají z médií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anders Breivik u soudu, který rozhodoval o jeho prodloužení vazby | Zdroj: Reuters

Soud zakázal pokračovat v obhajobě jednomu z právníků obětí. Policie ho totiž podezřívá, že novinářům poskytoval informace ze spisu včetně nedávno zveřejněných fotografií Breivika těsně po zatčení.

Stále ale není jasné, zda bude Breivik vůbec za pumový útok v Oslu a střelbu na ostrově Utoya odsouzen. Podle odborného posudku je totiž duševně nemocný. Soud na žádost pozůstalých nařídil další pozorování. To by mělo skončit za čtyři týdny.

Ať už jeho výsledek bude jakýkoli, není pravděpodobné, že by se Breivik ještě někdy dostal na svobodu, ať už z vězení nebo z psychiatrické kliniky.

Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme