Nouzové přistání letadla u Sicílie nepřežilo 14 lidí

Nejméně 14 lidí zahynulo při havárii letadla společnosti TunisAir, které dnes muselo nouzově přistát na moři u břehů Sicílie. Stroj plovoucí po hladině zpozorovali z řídící věže letiště v Palermu několik kilometrů od pobřeží. Na palubě bylo pět členů posádky a 34 cestujících, převážně italských turistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trosky tuniského letadla | Foto: AFP

Letadlo typu ATR-42 odstartovalo z italského Bari na tuniský ostrov Djerba ve 14:30. O hodinu později posádka nahlásila problémy s motorem a požádala o nouzové přistání v Palermu na Sicílii.

Tamní letiště okamžitě odklonilo všechny další lety a uvolnilo koridor pro tuniské letadlo, kterému se však do Palerma nepodařilo doletět. Stroj skončil v mořských vodách přibližně 13 kilometrů od pobřeží, udržel se ale na hladině.

K místu neštěstí vyrazily záchranné čluny a námořní vrtulníky. Některým pasažérům se před jejich příjezdem podařilo dostat ven z trupu počkat na pomoc na křídlech letadla. Na pevninu bylo převezeno 20 lidí, většina z nich utrpěla různá zranění. Záchranáři vylovili z vody také 14 mrtvých těl, pět pasažérů se pohřešuje.

Příčiny nouzového přistání zatím nejsou známy. Letadlo ATR-42 vyrobené francouzskou společností Aérospatiale a italskou Alenia má 50 míst. Létá od roku 1985 a bylo ho vyrobeno několik stovek kusů.

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme