Nouzové přistání letadla u Sicílie nepřežilo 14 lidí

Nejméně 14 lidí zahynulo při havárii letadla společnosti TunisAir, které dnes muselo nouzově přistát na moři u břehů Sicílie. Stroj plovoucí po hladině zpozorovali z řídící věže letiště v Palermu několik kilometrů od pobřeží. Na palubě bylo pět členů posádky a 34 cestujících, převážně italských turistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trosky tuniského letadla | Foto: AFP

Letadlo typu ATR-42 odstartovalo z italského Bari na tuniský ostrov Djerba ve 14:30. O hodinu později posádka nahlásila problémy s motorem a požádala o nouzové přistání v Palermu na Sicílii.

Tamní letiště okamžitě odklonilo všechny další lety a uvolnilo koridor pro tuniské letadlo, kterému se však do Palerma nepodařilo doletět. Stroj skončil v mořských vodách přibližně 13 kilometrů od pobřeží, udržel se ale na hladině.

K místu neštěstí vyrazily záchranné čluny a námořní vrtulníky. Některým pasažérům se před jejich příjezdem podařilo dostat ven z trupu počkat na pomoc na křídlech letadla. Na pevninu bylo převezeno 20 lidí, většina z nich utrpěla různá zranění. Záchranáři vylovili z vody také 14 mrtvých těl, pět pasažérů se pohřešuje.

Příčiny nouzového přistání zatím nejsou známy. Letadlo ATR-42 vyrobené francouzskou společností Aérospatiale a italskou Alenia má 50 míst. Létá od roku 1985 a bylo ho vyrobeno několik stovek kusů.

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme