Nová belgická vláda premiéra Van Rompuye získala důvěru

Nový belgický kabinet premiéra Hermana Van Rompuye dostal důvěru poslanců. Jeho schválení velkou většinou zákonodárců se očekávalo. Pro se vyslovilo 88 ze 150 poslanců. Vládní koalice má v dolní komoře federálního parlamentu většinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

premiér Van Rompuy skládá přísahu | Zdroj: ČTK

V programovém prohlášení vlády Hermana Van Rompuye se nejčastěji objevovalo slovo "důvěra". Kabinet tohoto 61letého bývalého předsedy Poslanecké sněmovny má před sebou řešení následků hospodářské recese, do které Belgie vstupuje. Čeká ho také jednání o reformě uspořádání státu. Vlámské provincie totiž žádají větší pravomoci na úkor centrální administrativy.

Herman Van Rompuy by rád, aby jeho vláda vydržela do konce volebního období. Poslancům tedy doporučil: "Suďte nás v roce 2011. Ne podle našich slibů, ale podle výsledků." Od jeho vlády se podle něj nedají čekat převratné změny. "Jsme zemí nikoli revoluce, ale evoluce," uvedl nový belgický premiér Van Rompuy.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme