Nová demokracie zřejmě vítězem voleb v Řecku

Šéf řeckých socialistů George Papandreou uznal porážku své strany PASOK ve víkendových volbách. Předběžné výsledky naznačují, že vítězi parlamentních voleb se stali s náskokem pěti procent konzervativci. Vítězství Nové demokracie ukončilo jedenáctiletou vládu socialistů v Řecku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kostas Karamanlis | Foto: EPA

Řecko čeká dlouhá a bouřlivá noc. Po uzavření volebních místností v 19 hodin pokračuje počítání hlasů dnešních parlamentních voleb. Konzervativní strana Nová demokracie předsedy Kostase Karamanlise zřejmě porazila socialisty Panhelénského socialistického hnutí v čele s Jorgosem Papandreem.

Na oficiální výsledky si ještě musíme počkat, ale ze všech volebních obvodů přicházejí zprávy naznačující, že vítězství se dočká Nová demokracie. První po téměř 20 letech. Příznivci této konzervativní pravicové strany zaplnili ulice a třeští nadšením.

Zatímco místa, kde se sešli voliči PASOKU jsou smutná a poloprázdná. A to, vzhledem k tomu, že v Řecku tradičně dochází k úniku informací z volebních štábů, možná lépe než cokoli jiného, potvrzuje očekávané možné vítězství opoziční Nové demokracie.

Milan Kopp, Kateřina Pospíšilová, Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme