Nová polská vláda má být čestná, skromná a poctivá

Kandidát na polského premiéra Kazimierz Marcinkiewicz předložil návrh programu budoucí polské vlády. Dokument obsahuje dva strategické cíle: nápravu státu a solidární hospodářskou politiku. Marcinkiewicz také deklaroval zásady, kterými by se budoucí vláda měla řídit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kazimierz Marcinkiewicz, Aleksander Kwaśniewski | Zdroj: ČTK

Těmi mají být otevřenost veřejného života, čestné jednání, skromnost a poctivost. Přijetí těchto cílů a zásad povede podle Marcinkiewicze ke zlepšení veřejného života, navrátí stát jeho občanům a zrychlí hospodářský růst, což se projeví v nových pracovních místech.

Marcinkiewicz odmítl tezi, že jeho strana - Právo a spravedlnost - je protievropsky zaměřená. Řekl, že Polsko bude plnit své závazky, vyplývající z členství v EU.

Návrh strategických cílů nyní posoudí kandidát na vicepremiéra za koaliční Občanskou platformu Jan Rokita. Jednání o programu vlády už se budou odehrávat bez televizních kamer, aby je rušivě neovlivňovala kampaň před druhým kolem prezidentských voleb.

Martin Dorazín, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme